Хімічні реактиви для лабораторій - правила використання і зберігання

Хімічні реактиви для лабораторій або хімічні реагенти являють собою речовини, які пройшли ретельну попередню очистку і використовуються для лабораторій, медичних або науково-дослідних цілей. Це можуть бути окремі речовини або їх суміші. Також до них відносять складні спецрозчини.

Існують встановлені правила використання і зберігання, адже багато хімічних реактивів є отруйними, вогне- та вибухонебезпечними. Тому варто дотримуватися техніки безпеки. У лабораторії на кожному хімреактиві обов'язково повинна бути етикетка, на якій зазначається назва та хімічна формула речовини, маса і кваліфікація реактиву, дата виготовлення, а також термін придатності і номер партії.

Основні правила використання реактивів:

1) Працюючи з переважним числом хімреактивів, дотримання безпеки вкрай важливо, тому треба використовувати нітрилові рукавички.
2) Остерігатися попадання бруду в реактиви.
3) Не можна реактиви, що залишилися, поміщати назад у баночку, де вони зберігалися.
4) Після використання варто провести утилізаційні заходи. Застосовується спеціальний посуд, який передають відповідним організаціям. Вони займаються утилізацією хімічних речовин. Категорично заборонено виливання або висипання отруйних і горючих реактивів в сміттєві контейнери.

Як же правильно зберігати хімічні реактиви?

Основний критерій, який визначає особливі умови зберігання, є їх належність до отруйних або токсичних видів. Для них створюються спеціальні умови зберігання. Решта видів хімреактивів можна утримувати в звичайній шафі або на полицях.

Для отруйних реактивів створюються особливі умови зберігання:
- приміщення повинно добре провітрюватися і бути сухим;
- ці речовини повинні зберігатися у вогнетривкій шафі, а ключ від нього повинен бути у відповідальної особи. Шафа повинна бути позначена написами «небезпечно», «отрути», «хімічні реактиви» і т. д.;
- вогненебезпечні види реактивів повинні зберігатися в залізних контейнерах, які мають азбестову прокладку. Крім того, ці реактиви повинні бути добре закупорені;
- реактиви повинні розташовуватися в алфавітному порядку або за групами (луги, кислоти, і т. д.);
- зберігання аміаку має бути окремим від інших реактивів, оскільки він може вступати в хімічні реакції;
- речовини, які устворюють пари отрути або мають різкий запах, варто зберігати у витяжній шафі;
- хімічні реактиви з світлочутливими властивостями повинні зберігатися в спеціальній темноскляній посуді, а часом ії обертають темним папером;
- ті речовини, які не можуть зберігатися в скляній тарі, зберігаються в спеціальній упаковці з поліетилену.

Якщо вам потрібно купити хімреактиви, пропонуємо звернутися в компанію «ЧДА». У нас виключно високоякісні речовини за цінами нижче ринкових. Гарантуємо надійність поставок і індивідуальний підхід.